התנדבות באליפלט

איך אנחנו עוזרים?

בקהילת הפליטים יש כ-4500 ילדים שחשופים לסיכון פיזי ונפשי יום יומי. עמותת אליפלט, שהחלה לפעול באביב 2012, מאמצת מאז גן אחרי גן. בעזרת תרומות של משאבים וגם בעזרת מאמץ וזמן של מתנדבים מסייעת לחלץ את ילדיו ממעגל המצוקה.

היום, אנחנו מסייעים כבר ל-26 גנים שבהם שוהים יותר מ-1000 ילדים. בנוסף, הקמנו ואנחנו מפעילים גם מועדוניות טיפוליות המהוות בית חם לילדים בני 3 עד 12, המצויים בסיכון מיוחד. ילדים אלה זוכים לטיפול ולטיפוח, המסייעים להם להיחלץ ממעגל הסיכון היומיומי.

לצד הטיפול בילדים, העמותה דואגת גם לצייד את הגנים ולהגביר את רמת הבטיחות בהם. העמותה מסייעת באספקת מזון, חיתולים ומוצרי היגיינה, דואגת שהילדים יקבלו את הטיפולים הרפואיים החיוניים, והחשוב מכל – מבטיחה שיהיו מוקפים באהבה רבה ובחיבוק חם. אנו עושים זאת באמצעות המתנדבים הבאים לגנים, החונכים המלווים את הילדים ודואגים שלא ייפגעו והצוותים המחזקים את המשפחות ומסייעים להן.

ויש לנו עוד הרבה יוזמות נוספות: אנו מציעים לילדים חוגים, טיולים, חגיגת ימי הולדת, מסיבות בחגים העבריים ובחגי הנוצרים, מופעים, תגבור לימודי, חינוך והעשרה. עבור ילדי הגנים והמועדוניות שלנו מתנדבי אליפלט מהווים משפחה חמה ותומכת הדואגת להבטיח את שלומם בתוך המצוקות היומיומיות שהם חווים.

ואיך עוד אפשר לעזור?

אנו זקוקים לסוגים שונים של עזרה. תרומות כסף, ביגוד, משחקים וציוד לגנים יסייעו מאוד. תעזור לנו גם נכונות להתנדב עם הילדים, להתנדב לשיפוץ בטיחותי של מבנים ובתיקונים שונים, להסיע ילדים לטיפולים רפואיים, או להוביל מזון וציוד.  דרישה מיוחדת למטפלים/ות רגשיים, מדריכי/ות חוגים וחונכים/ות.

אנחנו נשמח לשלב בפעילותנו גם יוזמות התנדבות חד-פעמיות של משפחות, חברות וארגונים.

מעוניינים לעזור? צרו קשר