האיור של מישל קישקה

פרויקט "בכל צבעי הקשת"

ספר הצביעה של עמותת אליפלט

תודה נרגשת לנשיא המדינה רובי ריבלין ולרעייתו נחמה המקסימים, שבחרו לרכוש את ספר הצביעה שלנו בשבוע הספר. תודה רבה למאות האנשים שהגיעו לדוכן אליפלט וגם למאות שכבר רכשו את הספר כאן - התרומה שלכם לפעילות שלנו למען הילדים מאוד מרוממת ומשמעותית. תודה מיוחדת לכל הילדים הצובעים את האיורים ולאלה השולחים לנו תמונות שלהם. תודה למברכים הרבים המשתפים אותנו בהתרגשותם מיפי הספר וערכיו.

בתרומת בכירי הכותבים והמאיירים לילדים יצרנו פרויקט מופלא ומרגש המזמין את כולנו - גדולים וקטנים - לצבוע יחד את חיי הילדים בכל צבעי הקשת, ולשפר את עתידם.

בכירי הכותבים לילדי ישראל, דתיה בן דור ויהודה אטלס, נרתמו בהתנדבות, ביחד עם האהובים במאיירים שלנו, ליצירת פנינה מרגשת, המעצימה ערכים כגון: חמלה, אמפתיה, ערבות הדדית, סובלנות, קבלה עצמית וקבלת השונה. בספר הצביעה הגדול שלנו (84 עמודים בכריכה קשה וצבעונית) ממתינים ומשתוקקים לצביעה איורים נפלאים מחיי היומיום ומחיי הרגש של הילדים ; ילדים כילדינו, וכמו הילדים שהיינו, המשוועים לילדות שמחה יותר, לנראות ולחיבוק. אנחנו מזמינים אתכם ליצירה משותפת ומעצימה שבכוחה לשנות לטובה את מציאות חייהם.

האזינו לראיון עם יעל גבירץ ברדיו תל אביב »

* * *

תודתנו הנרגשת ליהודה אטלס ולדתיה בן דור - על תרומת שיריהם הנפלאים לספר.
לכל 39 המאיירות והמאיירים המופלאים על התגייסותם ונדיבותם, על שהעניקו ממלוא טובם ועזרו לנו בכישרונם ומחשבתם לברוא את הספר הקסום הזה:
דויד פולונסקי, רותו מודן, זאב אנגלמאייר, ענבל אבן, אורית ברגמן, אמיתי סנדי, מיכל טמיר אדרי, איתמר דאובה, דני קרמן, מישל קישקה, נעמה בנזימן, גפן רפאלי, איה גורדון נוי, שחר קובר, רוני פחימה, צחי פרבר, ענבל לייטנר, עובדיה בנישו, תמר מושקוביץ, ג'ני מייליכוב, הילית שפר, איציק רנרט, אביאל בסיל, אורי טור, אורית עריף, אמי רובינגר, יוסי אבולעפיה, גלעד סליקטר, ולי מינצי, מיקי בן כנען, עמית טריינין, דניאל פלג, הדר ראובן, טלי יאלוניצקי, מרב סלומון, נטעלי גבירץ, ניר מולד, נעם נדב ועומר הופמן.
לתמר בר דיין, מעצבת הספר,
שתרמה את חוטי המשי שלה כדי לכרוך יחד את כל הלבבות והכישרונות המרגשים לספר צביעה שטרם היה כמותו.

כתבו עלינו

גם הביקורת מהללת את הספר - בחרנו להביא לכם את מאמרה המעמיק של יעל דר, חוקרת ספרות ילדים ותרבות ילדים ישראלית, פרופסור חבר בתוכנית הלימודים לתואר השני בתרבות הילד והנוער, בבית הספר למדעי התרבות ע"ש שירלי ולזלי פורטר שבאוניברסיטת תל אביב, שראה אור במדור "ספרים" בעיתון "הארץ":

ספרי ילדים, מרגע שמתחילים לקרוא בהם, מופעלת באמצעותם הקשבה נדירה לקולם של אחרים: הישיבה יחד, ההאזנה הקשובה לקולה של אמא ולקולן של הדמויות בתוך הסיפור שיוצאים מפיה, ההשתקעות באיורים, ההתמסרות לנקודת מבטו של המאייר, קצב הדפדוף שקשוב לקצב קריאתם של כל הקוראים, מבוגרים וילדים, ההזדהות הרגשית עם הדמות, הסקרנות כלפי עולמה — כל אלה מתרגלים הכרה באחר ומוכיחים, גם לבני השנתיים־שלוש, כמה משתלם להקשיב לקולם של אחרים.

הספר "בכל צבעי הקשת", פרי יוזמתה הברוכה של עמותת אליפלט (אזרחים למען ילדי פליטים), מצעיד את פוטנציאל ההקשבה הזה עוד צעד אחד קדימה, אל מקהלת קולות גדולה במיוחד, בספר עצמו ובעולם הממשי שאליו הוא מיועד.

תחילה לעולם הממשי: הספר נועד להסב את תשומת הלב לילדים שקופים במיוחד בחברה הישראלית, ילדי משפחות מבקשי המקלט. הוא מבקש להנכיח אותם בין דפי הספר כ"אני" דובר, ולפנות אליהם גם כקוראים פוטנציאליים.

להמשך המאמר באתר הארץ » או להורדה בקובץ פי.די.אף »

עוד כתבו עלינו:

איורים מתוך הספר