מרכז הפעילויות – דלת פתוחה ובית מגונן ומקדם

במסגרות החינוך העירוניות שבהן לומדים ילדיהם של מבקשי המקלט לא מתקיים יום לימודים ארוך. החל משעות הצהריים עד שעות הערב המאוחרות ילדים רבים משוטטים ברחובות בחוסר מעש, ללא ארוחה וללא השגחה.

זה מצב יום-יומי שאף נהיה גרוע יותר מאז שנכנס לתוקף חוק הפיקדון. ההורים נאבקים כלכלית ומתקשים לממן מועדוניות וצהרונים עבור ילדיהם. ברחוב, ללא השגחה, הופכים הילדים טרף קל לעבריינים, לפדופילים ולסוחרי סמים. בשל הדיווחים הרבים על מקרי אלימות, פשיעה ושידול לזנות, הרשויות המטפלות הגדירו את ילדי הפליטים בגיל בי"ס יסודי וחטיבת הביניים כקבוצה בסיכון גבוה ביותר. 

לנוכח מציאות קשה זו, הקמנו את מרכז הפעילויות שלנו בינואר 2019 עבור גילאי 8-14 בשכונת שפירא. אנו פותחים את שערינו בשעות אחר-הצהריים ומזמינים את כל ילדי השכונה (בין שהם נמנים על קהילת מבקשי המקלט בין שלא) להגיע ללא עלות למרחב המוגן שהקמנו עבורם. הילדים נאספים אל המרכז מקרנות הרחוב ומגני המשחקים, הם מקבלים ארוחה חמה ומזינה, מבלים ולומדים עם מתנדבים, מורים ומדריכים מקצועיים, ונהנים ממגוון פעילויות וחוגים כגון כתיבה, קרמיקה, צורפות, ספורט ותנועה, אנימציה, תכנות, בישול או נגינה – כל אחד יכול להתפתח, להרחיב אופקים, לבטא את עצמו וללמוד מיומנויות חדשות. 

לצד הפעילות במרכז, יוצאים הילדים גם לטיולים וימי פעילות מיוחדים, בקיבוצים, בספארי, ובמקומות אחרים. בחופשות הם מוזמנים להצטרף לקייטנה המושקעת שלנו. כל הפעילות במרכז שלנו מתאפשרת בזכות תורמים נדיבים ומתנדבים מסורים. 

מרכז הפעילויות משמש גם את ההורים – בשעות הערב אנו מזמינים את ההורים ליהנות מהדרכות, פעילויות תרבות וחוגי לימוד במרכז ומסייעים בכך להרחבת המעגלים החברתיים של ההורים ולקירוב לבבות.

איך ניתן לסייע?
נשמח לקלוט מתנדבים חדשים ומפעילי חוגים מתאימים לגילאי 8-14. תרומות כספיות יעזרו לנו להבטיח את המשך פעילות המרכז והרחבתה.