הפרויקט הרפואי-טיפולי-התפתחותי של אליפלט

רק לשליש מילדי הפליטים השוהים בדרום תל אביב יש ביטוח רפואי בקופת חולים. הנגישות של הילדים לשירותי בריאות מאד מוגבלת.

אליפלט, הערה לבעייתיות של המצב המאתגר הזה, מפעילה פרויקט דגל של סיוע רפואי, טיפולי והתפתחותי, המיועד לשמור על בריאותם של בני ה- 0 עד שש, המטופלים בגנונים ובמועדוניות שלנו. לפרויקט מציל החיים של העמותה התגייסו מתנדבים מומחים בתחומי רפואת הילדים ורפואת השיניים לילדים, וגם כאלה המתמחים בטיפול בגוף ובנפש, ובאיתור ילדים עם קשיים מיוחדים ועיכוב התפתחותי. כל אחת ואחד מהמשתתפים בפרויקט עושה כמיטב יכולתו כדי להעניק את הסיוע הדרוש לילדים.

איך פועל הפרויקט הרפואי שלנו?

הפרויקט הרפואי המסייע שמפעילה העמותה מבוסס על כמה מעגלים חיוניים:

  1. מעגל האיתור וההדרכה - במסגרתו, מתנדבים מתחום התפתחות הילד מבקרים בקביעות בגנים ומאתרים תינוקות ופעוטות עם בעיות רפואיות והתפתחותיות. בהמשך, מדריכים אנשי המקצוע את הורי הילדים והתינוקות וגם את המתנדבים המסייעים להם. גישה משתפת זו מאפשרת להעניק לילדים שאותרו, את הטיפול המדויק שכל כך דרוש להם.
  2. מעגל החיסונים והטיפולים - במסגרתו, מסייעת העמותה בהשגת חיסונים וטיפולים חיוניים ממרפאת "בטרם" ו"רופאים לזכויות אדם" וממומחים מתנדבים בתחומי רפואה ייחודיים.
  3. מעגל בריאות השיניים - במסגרתו, מאבחנים רופאי שיניים מתנדבים מהו הטיפול הדרוש לילדים. עמותת אליפלט זוכה לסיוע רב מהפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטת תל-אביב ומרופאים מתנדבים ומופלאים. אלה מסייעים לילדים ודואגים לבצע בקליניקות שלהם את טיפולי ההצלה והשיקום היקרים, כתרומה לילדים.
  4. מעגל הטיפול בצרכים המיוחדים - במסגרתו, מטפלים מתחומי הפסיכולוגיה וקלינאות התקשורת מסייעים לילדים בהתמודדותם עם צרכים מיוחדים שונים ומדריכים גם את מתנדבי אליפלט כיצד לפעול ולסייע . לעמותה יש צורך מתמיד בהרחבת מעגל מטפלים זה ובהעשרתו.
  5. מעגל ההסעות - במסגרתו, מתנדבי העמותה מסיעים את הילדים אל הטיפולים הדרושים להם.
  6. מעגל ההצטיידות - במסגרתו, מגייסת העמותה תורמים המעוניינים לסייע ברכישה ובחידוש של ערכות "עזרה ראשונה" המותאמות במיוחד לצרכים של הגנונים מרובי הילדים.

קריאה לפעולה

מספר המתנדבים בפרויקט הרפואי של העמותה מרשים, מרגש ומדהים. אך מספר הילדים הזקוקים למענה בתחומים אלה רק עולה ומחייב את העמותה לגייס מתנדבים נוספים בכל תחומי הרפואה והטיפול הרלוונטיים.

למידע נוסף ולסיוע בפרויקט הרפואי-טיפולי-התפתחותי של אליפלט, אנא צרו קשר