מרכז הטיפול הרגשי והקידום הלימודי והחינוכי

תחום נוסף בפעילותו המוצלחת של מרכז הפעילויות שלנו הוא המרכז הטיפולי המספק לילדים טיפול רגשי וקידום חינוכי. ילדים הבאים בקביעות למרכז שלנו וילדים המופנים אלינו על ידי יועצות בבתי-ספר, זוכים לתמיכה ולהעצמה ממטפלים מוסמכים וממורים ומחנכים מתנדבים המגיעים מדי שבוע לעבוד איתם.

ילדי מבקשי המקלט זקוקים במיוחד לסיוע בהתמודדות עם הטראומות הקשות, המשברים והמצוקות הרגשיות המאפיינים את מציאות חייהם המאיימת. הילדים דוברי עברית בעיקר וההורים אינם יכולים לדבר איתם בשפתם, לא יכולים להיות מעורבים או לסייע להם בלימודים – המצב הזה של היעדר שפת אם גורם לחוסר תקשורת עם ההורים, מקשה מאוד את שגרת יומם של הילדים ומגביר את התסכול שהם חווים. הנגישות שלהם לטיפול רגשי היא אפסית, והמצוקות שהם מתמודדים איתן מעכבות עוד את התקדמותם בלימודים.

בשנת 2019 ביססנו את הסעד הזה לילדים באמצעות תרפיה לא מילולית - טיפול באומנויות (ציור, דרמה, מוסיקה, מחול, מלאכות יד) וטיפול בחוץ כגון גינון, טיפול בבעלי חיים ועוד. במקביל פועל במרכז הטיפול הרגשי גם מערך מתנדבים הנותן מענה לקשיים לימודיים וחינוכיים. הפעילות מתקיימת בתום הלימודים בימים א-ה ונותנת מענה לעשרים ילדים בשבוע. ההתנדבות מלווה ומודרכת וכרוכה בהתחייבות לשנת פעילות. 

איך ניתן לסייע? נשמח לקלוט עוד מתנדבים מתחומי הטיפול הרגשי ונודה על תרומות כספיות להבטחת פעילות המרכז ולהרחבתה.