המועדונית הטיפולית לגילאי 6-7

המועדוניות הטיפוליות של אליפלט

אנחנו גאים ואוהבים לראות את ההתפתחות המרשימה והנפלאה של ילדי המועדוניות שלנו. ילדים שגדלו בחסך, שסבלו מעיכוב התפתחותי, ששנות ילדותם עוברות במצוקות רגשיות וכלכליות, הולכים ומתפתחים מול עינינו וממש פורחים ומשגשגים. במועדוניות שלנו הם מגבשים לעצמם זהות וערך עצמי ומקבלים כלים טובים להשתלבות ולהצלחה בלימודיהם במערכת החינוך הישראלית.

כיום משרתת המועדונית שלנו כ-30 ילדים, מגיל שש עד שבע. הן מהוות עבור הילדים בית חם ומסגרת מחנכת, מטפלת ומעשירה. השאיפה שלנו היא להרחיב את ההזדמנות עבור עוד ועוד ילדים. אליפלט בחרה להתמקד השנה בפיתוח המועדוניות הטיפוליות שהקימה ובגיוס משאבים לפתיחת מועדוניות נוספות. עלות הפעלת מועדונית היא כ-120,000$ בשנה: שכירת המקום, הכשרתו וציודו כבית חם ומעשיר לילדים, אספקת ארוחה מזינה ותשלום משכורות לצוות המקצועי הכולל שתי מדריכות ישראליות ושתי בנות השירות הלאומי. יוזמות כאימוץ מועדונית או תרומות לפעילות זו יסייעו לנו מאוד להיענות לצרכים העצומים ולפתוח בהקדם מועדוניות נוספות.

המועדונית הטיפולית לגילאי 6-7

המועדונית הוקמה בשנת 2014 ופועלת בשכונת שפירא שבדרום תל-אביב. במועדונית יש שני חדרי פעילות שאובזרו היטב לצרכי הילדים, חדר לטיפולים ולמפגשים עם ילדים והורים, מטבח וחדרי שירותים וגם חצר אחורית קטנה שהוכשרה למשחק. הילדים מגיעים למועדונית בצהריים בעזרת מתנדבים האוספים אותם מבתי הספר. במועדונית, ממתין להם הצוות עם ארוחה חמה ומגוון פעילויות המסתיימות בשעה 18:30 בערב. המועדונית משמשת גם למפגשי הדרכה להורים ולגננות בגני ילדי הפליטים להם מסייעת אליפלט.

הקמת המועדונית לילדים נתנה מענה לחסר העצום במסגרות משמורת ותמיכה חינוכית ולימודית. הנסיון המצטבר מראה כי לילדי הפליטים קשיי השתלבות מיוחדים בבתי הספר הישראליים, הנובעים מתנאי החסר והצפיפות החריגים בהם גדלו. בהגיעם למערכת החינוך הישראלית הם סובלים מנזקי העיכוב ההתפתחותי המשמעותי, אין להם עדיין את ההרגלים הדרושים במסגרת החינוכית והעברית שבפיהם דלה מאוד.

הילדים גדלו בבייביסיטרים.רוב שעות היום עד גיל 3, ללא מעש, ללא כל פעילות מעשירה, מהנה או מפתחת, בדרך כלל מול מסך הטלויזיה המרצד. זהו מעגל יומיומי החונק את פוטנציאל ההתפתחות שלהם.

הפיקוח של רשויות המדינה על גני ילדי הפליטים פועל לאסור על המצאות ילדים מעל גיל שלוש במסגרות אלה. מדובר ביוזמה מבורכת לכשעצמה, אך לא נמצא עדיין פתרון שייספק משמורת בטוחה אחרת עבור ילדים קטנים אלה.

המטרה כי הילדים יוכלו להשתלב טוב יותר בבתי הספר ובתנועות הנוער, באמצעות הליווי והלימוד להם יזכו במועדונית הטיפולית. בחזוננו, יזכו מאות הילדים, שלעזרתם נחלצנו עוד כתינוקות, להיגאל מילדותם האומללה ולממש את הפוטנציאל האמיתי שלהם להישגים, לשמחת חיים ולנתינה וסיוע לילדים אחרים.

בצד הפעילות למען הילדים אנו מעמיקים את הפעילות המעצימה להורים ולגננות בבייביסיטרים של ילדי הפליטים. בשעות הערב מהווה המועדונית מרכז הכשרה, הדרכה וגיבוש עבורם. מדריכים ומטפלים מקיימים בהתנדבות מערך מגוון של פעילויות שנועדו להגביר את האחריות והמעורבות בטיפוח הילדים, לחיזוק הקשר שלנו עם הקהילה ולחיזוק עצמאותה. אנו שמחים להעניק הזדמנות לאנשי הקהילה ללמוד ולרכוש כלים מקצועיים שיאפשרו לחבריה להקים בעצמם מועדוניות דומות.

מדי יום אנחנו זוכים לראות איך עיניים כבויות של ילדים קטנים הופכות בורקות כשהם מגיעים למועדונית ומתקבלים בה על ידי הצוות והמתנדבים בחיבוק ובחמימות. ילדים אלה זוכים, לראשונה בחייהם, ליהנות מסביבת פעילות ראויה ומעשירה. עזרו לנו בתרומות ובהתנדבות להקנות את האושר הזה לעוד ילדים רבים המייחלים לו. יחד, נוכל להביא אותם אל חוף מבטחים.

אנחנו רואים בילדים שלנו את מנהיגי העתיד של קהילותיהם ובמועדונית המלבבת שלנו מודל להצלחה ולתקווה. החזון שלנו הוא לחזק ולהרחיב את פעילות המועדונית לגדולים וללוות את הילדים עד סיום לימודיהם התיכוניים. עזרו לנו להגשים אותו בתרומות ובהתנדבות איתם ולמענם.

הצטרפו למשפחה החמה והאוהבת של מועדוניות אליפלט:

לתרומות ציוד למועדוניות אנא עקבו אחר דף הפייסבוק שלנו.

להתנדבות במועדוניות וליוזמות אירוח בטיולים ובמופעים אנא צרו קשר.

לתרומות באמצעות כרטיס אשראי לחצו כאן.

לתרומות לחשבון הבנק והוראות קבע: אליפלט - אזרחים למען ילדי פליטים, בנק דיסקונט, סניף 008 שינקין, חשבון 31406.

לעמותה אישור מס הכנסה לעניין תרומות לפי סעיף 46 לפקודה.